Koncerty - Concerts

17. 9. 2023 17h Koncert v kostele Stětí sv. Jana Křtitele v Hostivaři, Praha 15

19. 9. 2023 9h a 10.30 Koncert „Filharmoniště“ pro rodiče s nejmenšími na Novoměstské radnici, Praha 2

13. 9. 2023 14h Koncert v Městské knihovně v Berouně

20. 9. 2023 18h Koncert na zámku Dobříš

10. 10. 2023 11h vystoupení v rámci udílení cen Vesnice roku ve Valdštejnském paláci v Senátu ČR

11. 10. 2023 8h 3 koncerty v ZŠ Chmelnice, Praha 3

12.10. 2023 9h 2 koncerty ZŠ Trójská, Praha 7

13.10. 2023 9h koncerty na ZŠ Petra Strozziho, Praha 8

17. 10. 2023 18h Kulturní dům Vltava v Kralupech nad Vltavou

23.10. 2023 9h koncerty na ZŠ Jeseniova, Praha 3

1. a 2. 11. 2023 koncerty ZŠ Chelčického, Praha 3

14.11. 2023 19h Dny soudobé hudby – kostel sv. Klimenta, Praha 1

20. a 21. 11. 2023 koncerty v ZŠ „Smysluplná škola“ – Lyčkovo náměstí, Praha 8

29. 11. 2023 koncerty v ZŠ Lupáčova, Praha 3

1. 12. 2023 koncerty v ZŠ TGM, Ortenovo náměstí, Praha 7

10. 12. 2023 17h Adventní koncert s Karolinou Janů v Milíčově kapli, Praha 10

12.12. 2023 18h Adventní koncert s Karolinou Janů, KPH Nebušice u Prahy

14. 12. 2023 9.30h MŠ Dvouletky, Praha 10

18. a 19. 12. 2023 koncerty v ZŠ Jarov, Praha 3

20. 12. koncerty v ZŠ Korunovační, Praha 7

21. 12. 2023 18h Adventní koncert s Karolinou Janů v rámci cyklu „Koncerty na schodech“, Střední uměleckoprůmyslová škola, Žižkovo náměstí, Praha 3

Naše nabídka vystoupení

Koncerty

Svatby

Společenské akce

Koncerty pro děti

Konference

Oslavy

Libeňský zámek 2016 (3)

Naše nabídka vystoupení je pestrá. Hrajeme, jak v sálech klasické hudby (např. koncerty KPH, Maiselova synagoga, Atrium Žižkov, Chrám sv. Mikuláše), tak i při různých společenských příležitostech (svatba, konference, večeře, rauty). Vhodné přizpůsobení našeho programu je samozřejmostí.

Dle přání pořadatele, či klienta můžeme obohatit naši sestavu též o zpěv (soprán – Karolína Janů, Markéta Fassati), příčnou flétnu (Nikola Květoňová, Eva Mišková, Jana Jarkovská), violoncello (Zuzana Adorján, Dominika Hošková), hoboj (Jiří Sejkora).

Rády bychom nabídly naše vystoupení i Vám.

Pražské premiéry Dua Beautiful Strings

Festival Pražské premiéry Dua Beautiful Strings vznikl v roce 2022. Je cyklem koncertů, kde se propojí hudba s tancem, mluveným slovem a skladatelskými premiérami, speciálně zkomponovanými pro náš festival. Inspirací autorů by měla být poklona Praze. Koncerty se uskuteční na reprezentativních místech jednotlivých městských částí. Premiéry skladeb soudobých autorů věnované danému koncertnímu prostoru přinesou posluchačům možnost hlubšího prožitku jedinečného genia loci. Diváci si v rámci koncertů prohlédnou i méně často navštěvované koncertní sály. Kromě premiér uslyší jak známější skladby, tak méně často uváděná díla 20. století, které vyznívají v netradičním obsazení harfy s houslemi velmi zajímavě a poutavě. Duo Beautiful Strings je renomovaným komorním souborem, koncertujícím již 13 let, na svém kontě má stovky odehraných koncertů, dvě CD, hudební klipy ad., proto je zárukou vysoké kvality festivalových koncertů.

1. festivalový koncert "Na křídlech písně"

Koncert Na křídlech písně se uskuteční v Betlémské kapli na Žižkově, v inspirativním prostředí, kde se může setkávat tradiční hudba s novou. I to je cílem tohoto koncertu. Prostor kostela a jeho jedinečná akustika je tím pravým pro zaznění tradiční i soudobé skladatelské tvorby. Ve skladbách F. M. Bartholdyho, C. Debussyho, L. Janáčka, E. Hradeckého se představí Duo Beautiful Strings a jeho host – vynikající sopranistka Karolína Janů, proto se koncert nazývá Na křídlech písně. Zazní premiéra Pražské přízraky přímo napsaná pro tento večer renomovaným skladatelem Jiřím Gemrotem.

2. festivalový koncert "V hlavní roli ŽENA"

Druhý festivalový koncert V hlavní roli žena je součástí nového multižánrového festivalu Pražské premiéry Dua Beautiful Strings a je věnován především dámám skladatelkám a francouzské hudbě konce 19. století. Duo Beautiful Strings přednese premiéru skladeb Dolorosa a Canzonetta dell’ Acqua od Simonne Draper, uznávané skladatelky, jež byla oceněna též v celosvětové hudební soutěži Global Music Awards v USA.

Jako host večera vystoupí flétnistka Jana Jarkovská, která se představí v kompozici Jiřího Temla Příběh s happyendem a ve skladbě Entr’acte Jacqua Iberta. V krásné akustice refektáře kláštera v Emauzích vyzní dvě tria pro housle, flétnu a harfu – Deux Intreludes francouzského skladatele Jacqua Iberta a skladba Královský dvůr současné multitalentované osobnosti – skladatelky a interpretky Gabriely Vermelho, kterou Duo Beautiful Strings premiérovalo v roce 2019.

Naše koncertní pořady pro děti

Členky Dua Beautiful Strings jsou profesionální hudebnice, absolventky Akademie múzických umění v Praze a jako Duo Beautiful Strings neboli Duo „krásných strun“ vystupují již 13 let. Jejich unikátní nástrojové obsazení harfa s houslemi se setkává s pozitivními reakcemi posluchačů. Na kontě mají již dvě CD, hudební klipy i mnoho odehraných koncertů pro různorodá publika. Samy jsou také mámy dohromady pěti dětí, a proto si uvědomují, jak důležité je podpořit v dětech lásku k hudbě. Koncerty pro děti vymyslely v těžké době covidové. Od roku 2020 hrají pro posluchače od 3 let až po střední školy. Pro děti odehrály s velkým úspěchem již přes stovku koncertů. 

V pořadu „Za poznáním tajů hudby“ seznámí duo malé posluchače se svými nástroji, představí jim v krátkých ukázkách nejznámější díla našich nejslavnějších skladatelů (B. Smetana, A. Dvořák, J. Suk). Nebudou chybět pohádkové melodie, lidové písničky, společné zpívání a sladká odměna nakonec. Děti se aktivně zapojují, interpretky je motivují úkoly, střídají činnosti tak, aby děti poznaly, že hrát na nástroj a hudba obecně jim může do života přinést mnoho radosti.

„Výlet do Říše hudby“ je druhým pořadem pro děti Dua Beautiful Strings. Tentokrát se děti podívají s interpretkami do roztančené Říše hudby. Naučí se tančit valčík, poznají co je tango, flamenko, nebo habanera. Cestou potkají též zhudebněná zvířátka. Dozví se, která skladba zazněla do celého světa, když člověk vystoupil poprvé na půdu Měsíce. Nebudou chybět pohádkové melodie, lidové písničky, společné zpívání a sladká odměna nakonec.

Kontakt

monika.ruzek@seznam.cz

hedvikajouzova@seznam.cz